Uctili jsme památku hrdinů Rudé armády, jež položili své životy při osvobození ČSR

2
1672

Vložil: Admin

Přestože nová věrchuška, jenž vznikla po VLSR, (Velká Sametová Listopadová Revoluce), ve své nenávisti ke všemu „Sovětskému“, zrušila 9. květen, jako den, kdy si všichni občané připomínali osvobození Prahy od německého fašismu a uzákonila oslavy ukončení 2. světové války na den 08. května, my postarší si pamatujeme jak to bylo v reálu. My víme, že Prahu neosvobodili žádní Vlasovci, jak nám dnes křiví historii naši noví politici, ale byla to Sovětská armáda, která přinesla na T 34 naši svobodu.

Tak se komunisti Prahy, tak jako dřív, i nyní každý rok 9. května sejdou na Olšanských hřbitovech u pomníku padlých sovětských vojáků, aby uctili jejich památku a poděkovali všem, kteří obětovali svůj život proto, abychom my mohli žít. Kratičký projev pronesla předsedkyně KV KSČM Prahy, s. Marta Semelová. Pár fotografií níže:

01

03

06

2 KOMENTÁŘE

  1. A ty moje a naše tanky byly i zde na Olšanech, čestném to pohřebišti Rudé armády.
    Se soudružským pozdravem Jan z Vršovic

  2. Soudružky a soudruzi z naší desítky! Tyto Májové dny 1.-9.5. mám nejraději a proto je mi nesmírnou ctí, že se mohu těchto akcí pořádané naší partají zúčastnit a jako i další uctít památku osvoboditelů Rudé armády. Jsem ten, který ČS. historii rozhodně nezpochybňuje a vím komu patří nezapomenutelný a věčný dík za to, že můžeme žít v míru. Můj táta (nar. 15.5. 1924) byl ve válce v SSSR pod 1.Čs Armádním sborem Ludvíka Svobody a i od něj vím, že to nebyla žádná legrace. Pravda dost jich je, kteří o tom neradi mluví, ale táta se nebál vyprávět, patrně měl jinou náturu, ale co řekl o válečném dění o tom není pochyb. A ke všemu, co pronesla soudružka Marta Semelová, se naprosto hlásím. SSSR nám přinesl mír a svobodu, od soudruha J.V. Stalina až k poslednímu vojínovi či občanovi, který nasazoval vlastní život za nás za všechny a to mluví za vše, SSSR a její lid je naším přítelem, vždyť jsou to Slované jako my, a ti mají držet při sobě. Nezapomeneme soudruzi!!!
    A vždycky budu stát s Čs. a Sov. prapory čestnou stráž na tomto pohřebišti, u Koněva a na Smíchově bude opět Sovětský tank č.23, sice jako model, a nejen on, i spolu s tankem č. 24, ale bude tam atd. Nesmí se zapomenout. Jen připomenu jsem ten ve vojenské uniformě ČSLA. Tak to je asi vše. Vzpom. Četař a ,,tankista“ Jan z Vršovic

Comments are closed.