UPOZORNĚNÍ na další podvody s SMS

0
502

left_anim

Na sociální sítí RexVox jsem našel upozornění na další podvodníky s dalším způsobem, jak okrást nepozorné lidi. Kopírují celý text bez úpravy, tak prosím, omluvte pokud tam budou nevhodná slova.

POSÍLEJ DÁL . . .

Jsem ředitelka školy Základní škola, Prachatice Zlatá stezka 387 383 01
Prachatice IČO: 70841098 Tel. 388 317 613 Mobil: 724 335 472

CHTĚLA BYCH SE SE VŠEMI PODĚLIT O TO, CO SE MI DNES STALO:

PŘIŠLA MI NA MOBIL SMS Z TEL ČÍSLA 604 945 020 :

DOBRÝ DEN! OMLOUVÁM SE, ŽE VYRUŠUJI, ALE OMYLEM JSEM K VÁM POSLALA MOJI POTVRZOVACÍ ZPRÁVU. MUŽU VÁS JEN POŽÁDAT O PŘEPOSLÁNÍ, STRAŠNĚ MOC MI POMŮŽETE. VÁŽNĚ. DĚKUJI MOCKRÁT NOVÁKOVÁ 604 945 020

TAK JÁ JAKO BLBEC JÍ PÍŠU, ŽE JE MI LÍTO, ALE ŽE ŽÁDNÁ SMS MI OD NÍ NEPŘIŠLA! ALE V MOMENTĚ MI PŘIŠLA SMS OD VODAFONE, ŽE NĚJAKÁ „M“ PENĚŽENKA, KTEROU JSEM NIKDY NEAKTIVOVALA MI ODEČÍTÁ 2400 KČ Z VYUČTOVÁNÍ

PROSÍM O MAXIMÁLNÍ SDÍLENÍ – PŘECI TO TÉ SVINI ZLODĚJSKÝ JEN TAK NEPROJDE!!!!!

OHLASY:

Alena Kopecká Paní sice Vás neznám, ale moc děkuji za upozornění. Dnes mi přišla ta samá zpráva jako Vám ale z jiného čísla a to 739 041 508.

Nějaká pani Hanzlíková mi píše, abych jí přeposlala nějaký kód (který mi samozřejmě napřišel) na její číslo 604 962 238.

Jen díky Vám jsem jí neodpověděla zpět, že mi nic nepřišlo. Prosím všechny o maximální sdílení, protože jak je vidět, může to přijít z jakéhokoliv čísla!!!!! Přesně toto se stalo i známým . A to si myslí, že jsou opatrní !!!!!!!!!!!

Každou chvíli se o to hajzlové pokoušejí a vždy z jiného čísla. Hajzl z tel. 477 100 111 pokračuje, nepřijímat!

A já tuto informaci doplním upozorněním na další kurvy ze serveru . . . bez reklamky.cz kteří náhodně volají na různá t.č. a bláhoví a důvěřiví lidé se po zvednutí dozví, že si s nimi chtějí popovídat a prosí je o jednoduché odpovědi na jednoduché otázky stylem ano – ne s tím, že hovor je nahráván.

Otázky jsou typu : jste svobodný – ženatý?, vede kolem vašeho domu silnice?, máte děti? a podobně. K Vaší hrůze vám přijde ihned druhý den po hovoru doporučený dopis s fakturou na 3000,- Kč, který nic netušíce převezmete. Po prostudování přiložené obchodní „smlouvy“ psané klasickou blechoupísma zjistíte, že souhlasíte se zasláním zálohové faktury předmětné“společnosti“ v uvedené výši. Po reklamaci u této společnosti je vám přehrán zmanipulovaný hovor, kde s hrůzou zjistíte, že jste se telefonicky zavázali k úhradě faktury a zaslání obchodní smlouvy dopisem.

Při jednání s právníky vám většina doporučí fakturu uhradit a po té s nejistým výsledkem vymáhání částky zpět, což vás bude stát čas a peníze. Mají to totiž perfektně ošetřeno podle platné legislativy a než se nadějete, už vám buší na dveře exekutor . . .

NA TO JE OVŠEM VELMI JEDNODUCHÝ RECEPT : CIZÍ A NEZNÁMÁ ČÍSLA, KTERÁ NEMÁM V ADRESÁŘI TELEFONU NEBRAT A ROVNOU HÁZET DO KOŠE. A POKUD MI NĚKDO ZNÁMÝ VOLÁ Z NOVÉHO ČÍSLA, TAK SE MUSÍ LASKAVĚ IDENTIFIKOVAT, NEJLÍP SMS-KOU. JINAK MÁ SMŮLU . . .

Byl jsem dnes celý den pryč a po návratu domů jsem měl na mobilu osm nepřijatých hovorů z čísla :  477 100 111. Když telefon zvednou, hovor se automaticky přeruší, nicméně ve vyúčtování na konci měsíce mají tzv. dárcovské volání 1 min. za 100 Kč. Prosím, toto číslo si zapamatujte a když se objeví na mobilu, tak nezvedat ! !!! Sprostě a drze vás okrade o 100.- Kč.

PROSÍM POŠLETE TOTO DALŠIM KAMARÁDŮM A ZNÁMÝM.

RNDr. Vladimír Němeček
Okrouhlá 11
625 00 Brno