Uvaříme vládu!

0
111

Uvaříme vládu!

Spojenectví Práce a Solidarity (SPaS) vyzývá všechny občany nespokojené s arogantní a asociální politikou české pravicové trojkoaliční vlády, která o boji s korupcí dokáže pouze plytce hovořit a o jejíchž nedemokratických a korupčních praktikách se dozvídáme stále více, aby se zúčastnili jejího společného vaření.

Tuto vládu už nepovažujeme za svého legitimního představitele.

Kdo chce dát této vládě najevo, že si přeje její okamžitý odchod z politické scény, zapne si ve středu 25. května přesně ve 20 hodin na 15 minut výkonnější elektrický spotřebič (konvice, trouba, vysavač, žehlička, mikrovlnka…).

SPaS považuje tuto formu protestu za vysoce demokratickou, protože umožňuje vyjádřit svůj postoj každému občanovi nezávisle na jeho věku, mobilitě či pracovním vytížení. Realitou dne je jak pocit bezbrannosti vůči diktátu elit, tak pocit osamělosti ve svém postoji. Ukažme proto touto formou všem ostatním, že nejsou ve svém odmítání vlády sami. Výsledek protestu může sledovat kdokoliv v přímém přenosu na webové adrese www.ceps.cz.

Zaplatíme rádi 1,50 Kč za zvýšený odběr elektřiny s vědomím, že náklady ČEZ na její výrobu ve špičce jsou podstatně vyšší. Jsme si dobře vědomi toho, že obrácený postup protestu, tj. zhášení světel či jiný útlum odběru elektřiny, by byl snadno manipulovatelný ze strany správce rozvodné sítě, např. spuštěním čerpadel špičkových vodních elektráren.

Česká vláda se stává kůlem v plotě, ale stále jí to nedochází, stále je »natvrdlá«. Povařením by se mohla situace zlepšit.

Pojďme do toho! Bude-li nás hodně, nebude možné sílu našeho společného protestu ututlat.

Ilona ŠVIHLÍKOVÁ, Jan KAVAN, Milan NEUBERT, mluvčí Spojenectví Práce a Solidarity

Alternativa zdola (AZ)

Demokratická strana zelených (DSZ)

Evropská levicová platforma ČSSD (ELP ČSSD)

Klub společenských věd (KSV)

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM)

Levicové kluby žen (LKŽ)

Ne základnám (NEZA)

Odborové sdružení Čech, Moravy, Slezska (OS ČMS)

Rada seniorů ČR (RS ČR)

Sdružení nájemníků ČR (SON)

Sdružení zastánců dětských práv (SZDP)

Společnost pro evropský dialog (SPED)               

Strana demokratického socialismu (SDS)

Suverenita (SBB)

20. 5. 2011 Ilona ŠVIHLÍKOVÁ, Jan KAVAN, Milan NEUBERT