Víčková demokracie: Země, kde nemocným dětem nepomáhá stát, ale PET lahve. Pro dítě s postižením peníze nejsou, ale pro armádu se zázračně našlo 20 miliard!

0
418

recyklace_petČeši jsou národ, který dovolí svým politikům úplně všechno. 25 let rozkrádání země v tichosti a mlčky sledoval celý národ. Když už nebylo co ukrást, nastala důchodová reforma a pokus o vytunelování části odvodů na penze v soukromých fondech. To nakonec neprošlo, ovšem dál se tunelují kapsy občanů a lidé mlčí. Jsou v rámci svých možností utopeni v hypotékách a svých starostech, co se děje vlevo nebo vpravo, mnoho lidí nezajímá. Když mám chvilku, sleduji čas od času zprávy českých televizních stanic a pravidelně se na TV Nova objevují reportáže, které tady v Německu mým kolegům překládám a oni jenom nevěřícně vyvalují oči, protože tomu nemůžou ani uvěřit. Jedná se o český fenomén sbírání plastových víček od PET lahví, které se vykupují jako druhotná sběrná surovina. Jak někdo sbírá železo a odváží ho do sběru (většinou Romové), tak české rodiny dělají to samé se sběrem plastových uzávěrů od lahví.

víčka od pet láhví
[FOTO] Víčka od PET lahví jsou náhradou finanční dostupnosti zdravotní péče v ČR pro postižené a dlouhodobě nemocné děti. Stát dává od těchto pacientů ruce pryč.

Drtivá většina těchto akcí má souvislost se získáváním prostředků potřebných na léčbu a rehabilitace těžce postižených anebo dlouhodobě nemocných dětí. Když jsem tento fenomén zaregistroval před lety, považoval jsem to za úlet. Ale on to úlet vůbec není. Těch rodin, které se kvůli péči o nemocného potomka musí zadlužit a nakonec skončí u kontejnerů s plasty a vybírají z nich PET lahve a odšroubovávají z nich víčka, je čím dál tím více. Moje žena mi na tohle nedávno řekla, že mít v Česku postižené dítě, je horší, než-li život v islámském světě, protože tam se o nemocné děti postarají lépe. V Islámu se totiž o nemocné dítě postará např. Hizballáh, který v Libanonu provozuje nemocnice se špičkovými lékaři vystudovanými na západě, a to zcela zdarma. V nemocnicích Hizballáhu v Bejrútu se léčí i lidé z Turecka, kteří nemají peníze na výkony a ošetření doma. Není to trochu děsivé? Není to ten zlý Hizballáh, o kterém Izrael a USA tvrdí, že je teroristická organizace?

Hovořil jsem o této problematice s kolegou z naší firmy, který žil v Turecku a on mi řekl zajímavou věc, která mi utkvěla v paměti. On totiž prohlásil: „V západním světě je takové přísloví, že vyspělost demokracie se pozná podle toho, na jaké úrovni jsou v té dané zemi věznice. Ale v arabském světě se vyspělá společnost pozná podle toho, jak se v té zemi umí postarat o své chudé a nemocné…„. Když jsem se nad tím zamyslel, úplně jsem se zhrozil. Pokud bychom toto měřítko aplikovali na Česko, jak se chová stát k nemocným a chudým, vlastně bychom ani nemohli sebe označit za vyspělou zemi. Česko je země, která si pěstuje exekutory, 100.000 lidem hrozí, že zůstanou bez domova [ZDE] a nemocní lidé musí platit a cálovat, protože z pojištění se hradí jenom „iluze“ o bezplatném zdravotnictví.

Víčka pro Anetku
[FOTO] V Česku běží bezpočet sběrových akcí pro nemocné děti ve všech věkových kategoriích, pojišťovny záměrně zneužívají situace v zemi po roce 1989, která přeměnila zdravotní péči na komoditu

Včera jsem na TV Nova viděl další reportáž (viz. video níže), která mi doslova vyrazila dech. Dědeček nemocného vnoučka jezdí na kole každý den desítky kilometrů a vybírá kontejnery s plasty. K tomu TV Nova vyzývá další lidi, aby také pomohli se sběrem. Když jsem reportáž viděl, neměl jsem slov. Kam proboha ta naše česká vlast došla? Na malé nemocné děti peníze nejsou, pojišťovny hradí jen tolik, aby se neřeklo a lidé nevyšli do ulic proti režimu. Aby absurdita situace vyzněla naplno, ve stejný den média přinesla informaci o tom, že ministr financí Babiš, po svém návratu ze školení v USA, se rozhodl, že armádě ČR, na základě požadavku USA, přidá 20 miliard [2]. Chápete to? Takže, pan Babiš si z USA přivezl notičky, tam dostal vynadáno, že Česko dává málo peněz na zbrojení a armádu a bez mrknutí oka tento ministr, který pořád mektal o tom, že v rozpočtu nejsou peníze, přidá armádě 20 miliard v průběhu několika příštích let.

Takže je to jasné, na zbrojení, odvody branců do zahraničních misí, na válku na Ukrajině, na to peníze jsou. Ale na léčbu a rehabilitace pro malé děti peníze nejsou. Tento bordel se nedá nazvat jinak než Augiášovým chlévem, ve kterém se nahromadilo svinstvo a někdo ten chlév dříve či později bude muset vyčistit. Jaká je úloha českého státu, který nechává léčbu svých nezletilých občanů na bedrech dobrovolníků, kteří se přehrabují v kontejnerech jako bezdomovci? K čemu je občanům stát, který neplní základní úlohu, tedy péči o zdraví občanů? Je snad zbrojení a Američany rozpoutaná občanská válka na Ukrajině důležitější, než pomoc nemocným dětem? Jak si vůbec český stát může dovolit takhle se chovat k vlastním občanům? Jaký vztah potom tito občané budou mít naopak ke své vlasti, až země bude v ohrožení nebo ve válce, když se k nim v míru chová takto? Není snad deficit českého vlastenectví schován právě v tom, že český stát se chová ke svým občanům jako k poddaným?

Upgrade your Flash Player to version 8 to view this video! (Click here for the download)

Convert videos to web format


Nedivil bych se, kdyby se takto k nemocným dětem chovali německé úřady za Protektorátu Čechy a Morava. Řekl bych si, jsou to cizáci a nenávidí český lid. A měl bych v tom jasno. Ale proboha, toto je česká země a česká vláda. Ale to, jak se chová, to vypadá, že vůbec nehájí zájmy českého lidu. Že jí zajímají jen instrukce a přikazy z americké ambasády anebo z Bílého domu. Neměli bychom snad zavolat panu Obamovi, aby Babišovi dal příkazem, že Česko musí přidat na léčbu nemocných dětí pár miliard? Protože jak to tak vypadá, jsou američtí politici jediní, kdo mají páku na pokladnu financí a na pana Babiše.

Já doufám, že tahle páchnoucí „česká víčková demokracie“ nebude v Česku natrvalo a do čela země si lidé zvolí politiky, vlastence, kteří jednak zruší systém nefunkčního a zkorumpovaného zdravotního pojištění v Česku a péči o zdraví plně přenesou na stát, jako to mají např. v Kanadě, protože péče o zdraví občanů je jedna z jeho hlavních úloh a 25 let pojištěneckého systému ukázalo, že nefunguje. Tato situace, kdy lidé probírají odpadky, aby mohli zaplatit léčbu svým dětem, to je důsledek čtvrt století budování pseudokapitalismu, kdy se péče o zdraví stala komoditou, rozdělenou na tu horší (základní, hrazenou z pojištění) a lepší (hrazenou plně nebo z velké části pacientem).

Zdroj textu a foto: AENews