Vláda ČR podporuje neonacismus

0
440

Autor: Vladimír Pelc

belobradek2Vicepremiér vlády ČR a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek při pracovní návštěvě Bavorska se v sobotu setkal se zástupci sudetských Němců a jako vůbec první člen české vlády navštívil také Sudetoněmecký dům v Mnichově, kde sídlí instituce Němců odsunutých z českých zemí. Bělobrádek tu, prý k uctění památky obětí poválečného odsunu Němců z Československa, položil věnec.

Vicepremiér Bělobrádek byl na pracovní cestě. Zastupoval tedy vládu ČR. Jeho prostřednictvím tak vláda ČR podporuje neonacismus. Od aktivity Bělobrádka se nedistancovala.

Sudetoněmecký landsmanšaft je neonacistický. Jeho cílem je revize výsledků druhé světové války. Pro landsmanšaft neexistovaly Lidice, Ležáky, masové vyvražďování našich obyvatel, koncentráky – nic takového; a pokud snad, tak za to můžeme my, resp. naši předci ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století. Pro landsmanšaft začíná jejich historie odsunem podle rozhodnutí vítězných velmocí tam, kam jejich předci chtěli: Do Reichu!

Bělobrádkovu podporu neonacismu německý regionální deník Oberbayerisches Volksblatt označil za „milník“ ve vzájemných vtazích někdejších krajanů. Pokud by však měl přijít nějaký „milník“ ve vzájemných vztazích někdejších krajanů, resp. jejich potomků a současných sympatizantů a námi, musely by příslušníci organizace sudetských Němců především přiznat, že většina jejich předků, občanů tehdejší ČSR, tento stát rozbíjela, a tím se dopustila vlastizrady, že fanaticky podporovala Hitlera, sloužila v jednotkách SS, SD, Gestapa, Wehrmachtu vraždila či pomáhala vraždit občany ČSR.

Na dotaz ČTK dnes Bělobrádek uvedl, že prý při pracovní návštěvě Bavorska uctil památku obětí násilí především jako předseda KDU-ČSL a jako křesťan.

Bělobrádek především lže; nechová se jako křesťan, protože křesťané fašismus a nacismus odmítají. Bělobrádek se chová jako katolík, věrný příslušník katolické církve a úmyslně zaměňuje katolictví za křesťanství; katolická církev, jako celek, totiž vždy podporovala všechny fašistické a nacistické režimy, které existovaly a existují.

Ve druhém případě Bělobrádek mluví pravdu: podpořil neonacismus jako předseda KDU-ČSL – ano, KDU-ČSL je konfesijní politická strana katolické církve, která se řídí ideologií této církve a proto vždy fašismus a nacismus také podporovala.

Zdroj: Vaše věc