Vláda padla! Sobotka zahrál proti Babišově gambitu rošádu.

0
209

Vláda padla! Sobotka zahrál proti Babišově gambitu rošádu. Kdo čte ve vládě AE News? Když alternativa radí premiérovi, aneb Zeman na koni a demonstrace pod koněm!

Autor: VK

Když jsem včera v podvečer psal předchozí článek o Andreji Babišovi a jeho mocenském gambitu, tak jsem opravdu netušil, že náš server čte pan premiér tak poctivě a svědomitě. V článku [1] jsem varoval před tím, že současné naivní manévry ČSSD v kauze korunových dluhopisů proti Babišovi ve skutečnosti posilují jeho pozici a že opravdu hrozí, že ČSSD udělá z Babiš mučedníka. Dnes mi zavolal admin a povídá mi: „Sobotka prohlásil, že nechce z Babiše udělat mučedníka, když by ho odvolal, a tak podá demisi za celou vládu. Takže už nás ve Strakovce nejenom čtou, ale i se řídí našimi radami. Takový vliv nemá ani ČT…“ Otevřu iDnes.cz a tam článek [2] s nadpisem: „Vláda podá demisi. Sobotka nechce, aby se stal z Babiše mučedník…“ Jak se ukazuje, ne nadarmo je AE News v tak ostrém hledáčku, protože se zdá, že občas na naší kritiku a rady slyší i premiér ČR.

vlada1Bohuslav Sobotka dnes oznámil, že vláda podává demisi jako celek. Kvůli Babišovi, kterého Sobotka nechce odvolat, protože by tím z něho udělal mučedníka.

Samozřejmě, že hned na nás opět vytáhnou obligátní nálepku, že nás platí Kreml a my rozbíjíme vládu a našimi články našeptáváme českému premiérovi, stejně jako Kreml prý v minulosti našeptával Trumpovi. Naopak, v současné chvíli lze říct, že Sobotka zahrál proti Babišovu gambitu vcelku nečekanou rošádu, která ovšem může skončit všelijak, může pomoci ČSSD, ale také skončit naprostou katastrofou pro ČSSD, kdy Babiš bude premiérem, Zeman podruhé zvolen prezidentem a ČSSD se propadne ve sněmovně až za ODS někam k jednocifernému procentnímu zisku ve volbách, které mohou být klidně i předčasné. Pojďme si rozebrat situaci a Bohuslav Sobotka se klidně může opět nechat mým článkem inspirovat, stejně tak i Babiš. Vyhraje ten, kdo pochopí dynamiku volebních nálad ve společnosti.

Vláda padla, protože nikdo nechce odvolat Babiše

Babiš je v této chvíli na mocenské šachovnice triumfálním vítězem ještě včera pro něho prekérní situace. Sobotka prokázal, že nemá odvahu odvolat Babiše, protože jak jsem už včera v analýze uvedl, mělo by to katastrofální efekt pro ČSSD, z Babiše by se stal mučedník. A protože je před volbami, Bohuslav Sobotka to nemohl nechat vyšumět, protože by tím ukázal slabost. Demise celé vlády zní jako zajímavé řešení, ale dá se přeložit newspeakem i tak, že Sobotka nestačil na funkci premiéra, neměl proti Babišovi důkazy, a aby neztratil tvář, raději potopil celou vládu. Přesně takto to bude Andrej Babiš od této chvíle prezentovat. A jako argument to bude mít svoji logiku. Sobotka opravdu kauzu korunových dluhopisů nezvládl a jak jsem včera také už napsal v článku, třaskavá munice proti Babišovi se stala ve skutečnosti v rukách ČSSD šrotem, o který se nyní strana dokonce sama pořezala. Demisi celé vlády jinak nazvat nelze.

vlada2Bohuslav Sobotka čte AE News opravdu poctivě.

Touto rošádou ale vstupuje do hry nový prvek a nový hráč. Prezident Zeman. Ten bude pověřovat buď sestavením nové vlády někoho, koho bude on chtít, anebo na základě dohod stran v parlamentu se uspořádají předčasné volby, paradoxně by mohly vyjít opět na měsíc červen, jako tomu bylo až do roku 2013, kdy padla Nečasova vláda na jaře a volby se posunuly na podzim. Přes prázdniny volby nebudou, takže potom by připadalo v úvahu až září, ale protože řádné volby mají být na konci 2. dekády v říjnu, nemělo by smysl dělat předčasné volby. Politické strany navíc budou chtít dostat čas na volební kampaň a i kdyby teď byla rychlá dohoda v parlamentu a došlo k rozpuštění sněmovny přijetím ústavního zákona o zkráceném mandátu, tak by strany měly na kampaň jen cca. 1 měsíc. To by normálně nikomu nevyhovovalo. Jenže, jsou zde určité věci, které naopak tomuto řešení hrají do karet.

Předčasné volby nebo dočasná vláda odborníků?

Sociální demokraté budou chtít volby co nejdříve, a to ze dvou důvodů. Chtějí z kauzy Babišových dluhopisů vytřískat maximální mediální potenciál, než přes prázdniny téma vyšumí a zapadne do ztracena. A za druhé, ČSSD by přes prázdniny dále mohly klesat preference, situace s poklesem podpory voličů ČSSD je alarmující. Andrej Babiš bude také chtít rychlé volby, ale z opačného důvodu. Preference ANO jsou vysoko jako nikdy předtím a protože kauza korunových dluhopisů opravdu padla na hlavičku a mohla by Babišovi teoreticky uškodit, i když pravděpodobnost není moc vysoká, tak právě kvůli tomu bude Babiš chtít rychlou volbu.

Čekání na podzim nemá smysl ani pro Babiše. Pokud jde o ODS, ta má podle posledních průzkumů po dlouhé době dvouciferné preference a mohla by přeskočit KSČM. Otázkou jsou Lidovci a STAN, kteří do voleb jdou ve dvojkoalici a musí získat alespoň 10% ke vstupu do sněmovny. Podle posledního průzkumu by se do sněmovny těsně dostali, ale Lidovci a STAN potřebují rozjet kampaň a do poloviny června by bylo času málo. TOP09 je po odchodu Karla Schwarzenberga z čela strany de facto nevolitelná a Kalouskovi půjde jen o to, aby se dostal do sněmovny, což by měl, takže z jeho strany odpor proti předčasným volbám by být nemusel.

vlada3Rozhodovat teď bude Miloš Zeman.

Rozhodovat ovšem bude Miloš Zeman, a ten bude rozhodovat strategicky s ohledem na posílení svých šancí na zvolení do druhého volebního období prezidenta. Andrej Babiš je Zemanův kůň, to je naprosto zjevné a pokud Babiš bude chtít volby v červnu, Miloši Zemanovi to bude vyhovovat. V současné konstelaci je Babiš de facto jistým příštím premiérem a pokud Babiš jako premiér vlády by koncem roku řekl, že podporuje Zemana pro kandidaturu na druhé volební období, Miloš Zeman by měl jeden velký kámen z krku, protože voliči Babiše by ocenili Zemanovo souručenství s Andrejem.

Teoreticky se může Zeman pokusit zahrát kartu s dočasnou vládou „odborníků“, ale to je tak nepopulární řešení, které nechce nikdo a pochybuji, že by Babiš chtěl, aby nějaký dočasný ministr vnitra nebo spravedlnosti doopravdy začal zkoumat Babišova Čapí hnízda nebo korunové dluhopisy. Sice by za těch pár měsíců nic nevyzkoumal, ale k poškození Babiš by to mohlo stačit. Pokud by toto Miloš Zeman udělal, tak by se z Babiše stal nepřítel, a to by Zemana poškodilo.

Rychlé volby jsou nejlepší varianta pro ČSSD i pro hnutí ANO

Už minulý pátek jsem na Svobodném rádiu říkal, že ČSSD je vyprázdněná programově a nemá co nového nabídnout, stejně tak jako nemá čím přitáhnout nové voliče. Jediné, co mohla ČSSD dělat, bylo odhánění Babišovo voličů, ale to dopadlo tak katastrofálně, že po mém článku včera podal Sobotka raději demisi celé vlády, protože ani jiné řešení s nějakou nadějí pro ČSSD neexistovalo. Pokud by Miloš Zeman ustavil dočasnou vládu s dočasným premiérem, šel by tím proti ČSSD, i proti ANO.

Vzhledem k tomu, že Zeman je stratég, bude preferovat předčasné volby, ale může to ztroskotat na nedostatku času stran pro volební kampaň. Poslední týden v červnu nepřipadají volby v úvahu, protože lidé jedou na prázdniny a dovolené. Takže v úvahu připadá předposlední týden v červnu, od 19. do 23. června, což by vycházelo na 23. v pátek a 24. v sobotu. Teoreticky se to zvládnout dá. Jsou to od dnešního dne, bez jednoho týdne, rovné dva měsíce, ale odečtěte dobu na jednání parlamentu a mimořádnou schůzi k přijetí ústavního zákona o zkrácení mandátu sněmovny.

vlada4Andrej Babiš triumfuje nad Sobotkou. Politický kapitál z toho půjde vytřískat opravdu značný.

Každopádně, Babiš ukázal, jak se hraje vysoká liga politiky. Ačkoliv má máslo na hlavě a Čapí hnízda i korunové dluhopisy by jiného politika poslali do politického důchodu, Babiš je dokázal využít jako důkaz pro voliče, že ti zlí politici, čo kradnů, mu jdou po krku takovým způsobem, že ho chtějí vyštípat z vlády. A on přitom nic neudělal, nekradne, jenom čerpá dotace a maká. S touto dynamikou volebních nálad se nedá mnoho udělat. Opět bych poradil panu Sobotkovi, aby se podíval do USA.

Trumpova slova: „Dělejte to jako já!“

Trump měl problémy s daněmi, dokonce neuveřejnil daňové přiznání, vybalili na něho nahrávky z autobusu, kde mluvil sprostě, ale na voliče to fungovalo tak, že Trumpa to posilovalo a posilovalo, protože on prohlašoval, že ve Washingtonu je korupce (rozuměj všichni tam kradnů) a on že jde tu bažinu vysušit. No, a co říká Babiš? Říká a dělá to samé, co Trump. Všichni politici kradnů, Kalousek kradne, ODS kradla, ČSSD namočená v OKD kradla, prostě musel přijít Babiš a musel začít dělat pořádky. A na tohle voliči Babiše slyší. Bohuslav Sobotka jen těžko přijde s novou politikou, resp. přijít může, ale voliči mu to neuvěří.

vlada5Korunové dluhopisy demisí vlády de facto končí jako kauza, která úplně zanikne, pokud se Babiš stane premiérem.

Pokdu se stane Andrej Babiš premiérem, naplní se globalistická teze NWO o dosazování manažerů do čela států namísto politiků. Babiš tak půjde ve stopách Porošenka na Ukrajině, Kisky na Slovensku a Trumpa v USA. Globalisté preferují manažery a oligarchy v čelech států, protože řídí státy jako firmy, bez ohledu na sociální a kulturní potřeby národa. Donald Trump měl být jiný, protože se k moci dostal za pomoci americké alternativy, ale nyní je ovládán poradci z okruhu Goldman Sachs a Pentagonu, přičemž hlavní pákou na Trumpa je jeho afektovaná dcera Ivanka a její vskutku vypečen manžel Jared Kushner.

Uchopení moci Babišem v ČR je tak zase o něco blíž, a to není dobrá zpráva, protože Babiš bude usilovat o zařazení ČR do Nové Evropy, o což usiluje i Miloš Zeman. Špatná zpráva je, že ČSSD na tom není nijak jinak. Tam je to rozhodnutí úplně stejné. Ukauzje se však, že rok 2017 je rokem revolučním a plným nenadálých změn. Během volební kampaně uvidíme v Praze pod koněm na Václaváku mnoho stran. Na koni ovšem bude sedět Miloš Zeman, který demisí Sobotkova kabinetu teď drží v ruce klíč od vlastního znovuzvolení v roce 2018. Gambit i rošádu už tedy máme před sebou, teď jen musíme počkat, jak prezident zahraje svým koněm, Babišem.

Zdroj textu a foto: AE News