Vše jednou někdy začíná a také končí…..

0
12

Vložil: Admin

Vážení návštěvníci „Desítky“,

zajisté jste si všimli změn v grafické úpravě loga Desítky. Dovolte mi pár slov pro vysvětlení.

Tento web jsem založil, jako soukromá osoba 24.01.2010 a vedl jsem ho cca rok a půl, jako soukromá osoba. Podnětem pro založení webu byla skutečnost, že jako dlouholetý bývalý komunista, chtěl jsem vidět, co najdu na oficiálním webu OV KSČM Prahy 10, kde již hezkou řádku let žiji. Ani mě to nepřekvapilo co jsem tam našel. Dvě-tři pozvánky na akce staré půl roku a jinak nic. Tak jsem si řekl, založíš nový web, dáš tomu název „Desítka“, aby bylo vidět, že jde o web Prahy 10 a začneš tam publikovat zajímavé věci pro těch dolních 40 tisíc členů strany, která jako jediná, v tomto rozkradeném státě, má zájem pomáhat těm dolním 99,9 % občanů. Po nějaké době si webu všiml tehdejší předseda, (nyní tajemník) OV KSČM Prahy 10 s. Lojda. Po vzájemném kontaktu jsme se dohodli, že web převedu na OV a bude oficiálním webem OV KSČM Prahy 10. No a tak jim to vedu již devět let. Dva roky, dokud jsem byl OSVČ, mně OV platil tisícovku měsíčně, po ukončení mé živnosti to vedu zdarma.

Za dobu provozu Desítky je na webu publikováno 1.490 článků a videí, 157 samostatných stránek, stovky vlastních obrázků a koláží. Myslím si, že to je hezká porce dobře odvedené práce. Já vím, že ten web by měl obsahovat především články a zprávy z oblasti KSČM 10, nebo celkem z Prahy 10, ale to by mi někdo musel nějaké věci posílat. Já nejsem členem, a nechodím na jejich porady, zasedání, školení, atd., tak o tom nemohu nic napsat. Ale, kromě „oznámení o tom, kdo kdy a kde v jaké TV, nebo ČR bude bla, bla, blábolit, nebo pozvánky na nějaké akce“, nic jiného mi nikdo neposílal. Občas článek ze zahraničního tisku, co překládá Vladimír Sedláček a to bylo vše. Když bych do toho webu nevkládal to co jsem tam dával, byl by na tom stejně jak ty jejich původní noviny a to jsem nechtěl.

Koncem roku 2018, kdy došlo ke změně ve vedení OV KSČM Prahy 10, nové vedení usoudilo, že Desítka svým obsahem nevyhovuje novým potřebám OV a založilo si nový web. Cituji z jejich emailu: Dnešní doba klade na online prostředí jiné nároky, než tomu bylo donedávna, proto jsme se v rámci Informační komise OV KSČM Praha 10 dohodli, že bude potřeba naše stávající nástroje aktualizovat. Rozhodli jsme se využívat Facebook a webovou stránku. O existenci webu Desitka.org jsme samozřejmě věděli, ale jeho podobu, obsah a formu správy jsme vyhodnotili jako příliš různorodou a pro naše potřeby ne úplně vyhovující. Nový web by měl plnit funkci landing page pro Facebook a být jakousi webovou vizitkou našeho obvodu. Obsahovat by měl tedy jen články související úzce s naším obvodem, případně s činností členů KSČM Praha 10. Sice mi v tom emailu dále píší – web Desitka.org pravidelně sledujeme a pokud se objeví nějaká zajímavá informace, článek, video, jsme připraveni je sdílet na Facebooku, ale za půl roku od vniku nového webu a stránky na Facebooku, pravděpodobně nenašli na Desítce nic zajímavého, protože z ní nebylo převzato nic. Naopak, první co vedení OV udělalo bylo vymazání odkazu na Desítku z oficiálního webu KV KSČM Praha.

Takže po devítí letech skončila Desítka nejenom jako oficiální, ale i jako polo-oficiální web OV KSČM Prahy 10 a vrací se zpět na začátek do roku 2010. V obsahu webu k nějaakým velkým změnám nedošlo.

Vážení návštěvníci Desítky, děkuji vám za vaši přízeň a návštěvy webu a doufám, že i po této změně zůstanete Desítce i nadále věrní. Jen vás chci opět požádat o vaše komentáře a připomínky. Pod každým příspěvkem najdete formu pro vložení komentáře. Není nutná žádná registrace. Stačí jen napsat vlastní názor a odeslat. Zpětná vazba je pro mě velmi důležitá, protože mně říká, co lidi chtějí.

Váš administrátor.

VLOŽTE ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Prosím, vložte zde Vaše jméno

*

code