Všechna tajemství amerických speciálních sil, pravděpodobně padla do rukou Rusů přechodem Kurdů na stranu Sýrie. (Jen na Dessítce)

4
268

Autor: Joseph Fitsanakis

Američtí představitelé obrany se znalostmi o činnostech zvláštních operačních sil v Sýrii se obávají, že jejich tajemství mohla padnout do rukou Rusů, protože Kurdové změnili svou věrnost k syrské vládě podporované Moskvou.

Intel News uvádí, že členové zvláštních operačních sil Spojených států a Ústřední zpravodajské služby (CIA), jsou přítomni v kurdské severní Sýrii alespoň od roku 2012. Po vzestupu islámského státu v roce 2014 Američané úzce spolupracovali s Kurdy, kteří bojovali s islamistickou skupinou v celém regionu.

Po celou tu dobu americké speciální operační síly školily členy Syrských demokratických sil (SDF), politického a vojenského deštníku protivládních syrských skupin, které jsou vedeny milicemi Kurdské lidové ochranné jednotky (YPG). Až donedávna byly SDF a YPG téměř výhradně financovány, školeny a vyzbrojovány USA prostřednictvím jednotek zvláštních operačních sil v severní Sýrii.

Americké speciální operační síly byly také za tím, že v roce 2014 vznikly nejobávanější síly SDF, protiteroristické jednotky, známé v Kurdsku jako „Yekîneyên Anti Teror“, kdy tyto jednotky byly vyškoleny v USA v polovojenských operacích a měly za úkol působit jako spící buňky v islámském státu.

Jenomže od nedávna SDF a všechny jeho jednotky, vycvičené v USA, převedly svou loajalitu k vládě syrského prezidenta Bašara al-Asada. Tento dramatický krok následoval po rozhodnutí Bílého domu počátkem tohoto měsíce stáhnout své jednotky zvláštních operačních sil ze severní Sýrie, což turecké armádě umožnilo účinně napadnout tento region. Podle amerického zpravodajského webu Military Times, se američtí představitelé Pentagonu obávají, že SDF mohla Rusům odevzdat dlouhý seznam tajemství týkajících se taktik, technik, postupů, vybavení, shromažďování zpravodajských informací a dokonce potenciálně i jména operátorů.

Jeden bývalý americký představitel obrany řekl The Military Times, že SDF „může být v režimu přežití, bude muset udělat obchody se špatnými herci“ odevzdáním amerických tajemství. Jiný zdroj popsal tento scénář jako „super problematický“ a příznak absence skutečné americké strategie v širším regionu Středního východu. Na webových stránkách byl také citován major amerického námořníctva Fred Galvin, který uvedl, že speciální operační síly mají tendenci prozradit málo o sobě a svých schopnostech při práci s ne-americkými spolupracovníky. Toto však je pro ně nezmapované území, řekl Galvin, protože „nikdy jsme neměli žádnou sílu zcela podobnou tomuto případu“.

Zdroj: Global Research
Překlad: Admin

4 KOMENTÁŘE

  1. I am excited to give credit for the extreem lengths each of you have put in initiating this website. Surprisingly your superior knowledge and abilities have made us to want to get into my families site. werid Check this web site I recently created for onion seo in flagstaff Az my site, flagstaff web design company. Well, want to learn some more and begin some interesting topics with everyone soon. Excellent site , contributing very specialized informations. Your blogger is extremely shocking and will advance me with my projects. I am absolutely shocked by the specialized secrets that you’ve on this site. It shows how good everyone has masters this subject. I bookmarked this blog and will be comming back for related articles. You my pals are the rarest gurus. I stumbled across the wealth of information that my wife and I had previously looked all over the place and just couldn’t find. What a great place on the internet.

    • Thank you for your comment. I looked at the site by clicking on your link, but thank you, I don’t need it. The template I use has 30 variations that can be changed at any time by simply inserting another variation into the site. My website „DESÍTKA“ is intended only for Czech and Slovak Internet users, so the SEO that I am using is sufficient. I wish you much success in the New Year 2020.

Comments are closed.