Vskutku slušní a kultivovaní demonstranti

0
53

Autor: Růžena Chrastekova

ChrastekováČeši, Moravané a Slezané jsou vesměs národem slušným, kultivovaným, vzdělaným a kulturním. Nemáme v sobě ani tolik „horkou krev“ a nejsme až tak emotivní, jako jsou národy jižní Evropy, byť vzácné výjimky potvrzují toto pravidlo.

Avšak je nabíledni, že samozvaní i oslovení tribuni, řečníci, podněcovatelé nenávisti, v podstatě naháněči a verbíři dalších lidí, nespokojených až frustrovaných z výsledků posledních voleb prezidentských, parlamentních i euro, zřejmě musí volit rétoriku, která je pro ty frustrované líbivá, která je vybičuje k aktivnímu řičení předříkaných hesel na náměstích při současných nesmyslných demonstracích. A čím sprostější, vulgárnější, údernější a v jádru už až skoro fyzicky bojovnější, tím větší odezva, potlesk.

Jejich heslo „Neserme se s nima“, protože naše lži a nenávist přec musí zvítězit, se začíná zhmotňovat ve výzvách, jako je tato „Svině! Naserem se a půjdem na Hrad„, od potomka herců nevalné morální pověsti. Inu, co kdo zasel, to mu roste.

Ve světle těchto a jiných vulgarit, sprostot a neuvěřitelných, stokrát opakovaných lží, rezonujících z pódií a čitelných na stupidních transparentících, je směšné až hloupé „Má smysl dále demonstrovat? Ano, aspoň se Babišovi voliči zamyslí, jestli se nemýlí, když protestuje tolik slušných a kultivovaných lidí.“, jak píše pan Milan Barna.

Tak. Slušní a kultivovaní lidé řvou na náměstích „svině“, „hajzl“, v metru zase „kripl Jakl“ a podobné libůstky. Třeba na tom pódiu jednom béčkový herec a prý i režisér ventiloval před „davem“ pár stovek lidí, že „Babiš a Zeman musí pryč, využívají slabší a hloupější spoluobčany“. Tudíž několik milionů spoluobčanů Jiřík Mádlů označil za slabé a hloupé, toť vskutku ta slušnost a kultivovanost.

Také demokracie, v podobě a podání, veřejném vystupování verbířů demonstrantů, řečníků i z kulturní fronty. Prostě kultivovaně protestující lidé. Kolik takových jich KDU-ČSL sveze klimatizovanými autobusy na Letnou? Bude tam i terorista Lang, co by rád podřezal prezidenta republiky? Nebo slušný a kultivovaný opoziční politik za ODS Pavel Novotný.

Ta nenávist, kterou podněcuje, seje Milion chvilek …, začíná na náměstích, byť mezi ne moc početnými davy demonstrantů, nabývat obludných rozměrů.

Marginální menšina, zcela již infikovaná nenávistí k řádně, svobodně a demokraticky zvoleným politikům, začíná být arogantně agresívní, stupňuje svoji sprostou, vulgární rétoriku a nebezpečné výhrůžky.

Není na čase, aby se tím začal vážně zabývat ministr vnitra, místo toho, aby s nimi „přátelsky diskutoval“? Je to přec ministr vlády, kterou oni chtějí svrhnout.
Anebo …?

Zdroj: Blog autorky