Výjimečný stav ve Francii přitvrdil. Četník z Cannes odhaluje extrémistky v burkini

0
984

Autor: Jan Dvořák

Jan Dvořák Evropou oblétnuvší zprávu, že ve francouzském letovisku Cannes s okamžitou účinností zakázali nošení dámského koupacího úboru arabské provenience, tzv. burkini, majoritní veřejnost přijala s ulehčením.

Výjimečný stav vyžaduje i výjimečná řešení.

Na přechodnou dobu bylo zrušeno dosavadní opatření vycházející z ruské kontrolní metody „Důvěřuj, ale prověřuj,“ kdy burkini sice zakázány nebyly, avšak jejich nositelky měly povinnost na výzvu bezpečnostních orgánů ukázat, co mají pod nimi. Vše se dělo kultivovaně, za mobilním paravánem, s cílem ověřit si, zda tzv. „pneumatiky“ na bocích a břichu, které se pod mokrým úborem viditelně rýsují, jsou skutečně podkožním tukem, a nikoli pásem s výbušninami.

Namátkové kontroly teď nahradilo systémové řešení plošného zákazu. V Cannes se na ně dobře připravili posílením četnického dohledu nad absolutním dodržováním zákazu. Proto tam na zbytek sezóny byli převeleni z jiných letovisek ti nejlepší specialisté na potírání nestandardního plážového outfitu.

Vítaným pomocníkem bude rovněž monitorující dron s video-výstupem u operačního důstojníka, který pak prostřednictvím mobilu bude „lovce burkini“ navigovat k provedení rychlého zásahu. (Tady se opět projevila bezzubost NATO, jehož bruselské velení prostřednictvím gen. Pavla odmítlo podílet se na monitoringu družicovým systémem.)

Klíčovou posilou se stal stržm. Ludovic Cruchot ze Saint Tropez,
vzdáleného od Cannes necelých 90 kilometrů.

burkiny2

„Bude to pro Cruchota ve srovnání s tím, co řešil dosud v Saint Tropez tak zvaný protiúkol – jak říkají herci, co sem k nám jezdí, když třeba ve filmu ´H. Potter a Království anabolik´ do hlavní role místo Radcliffeho obsadí Lungrena – ale pro nás je důležitý strážmistrův zápal, stoprocentní nasazení a rázné odmítání pokusů zadržených diskutovat, jestli jde o blbost, nebo ne“, odpověděl starosta David Lisnard na otázku reportéra, jestli je právě v tomto případě Cruchot ten pravý.

burkiny3.jpegCruchot úspěšně odhaluje potenciální extremistku.

Ha,ha, ha! Už vás krasavice mám.
Tak s těmi hadříky alou dolů!

Co se tak divíte? Jste v Cannes. Ne v Saint Tropez – tam byste ode mě za takové cudné a nepobuřující plavky dostala pochvalu. Ale tady je to jinak. Tady se naopak musíte producírovat v bikinách, nebo
ve spodním prádle a já vás nezatknu.

A že jste pod tím naostro, nevadí,
klidně se koupejte na Evu, já to budu dočasně tolerovat,
protože rozkaz je rozkaz.

Tak proč už to nemáte dole, když je výjimečný stav?!

Zdroj článku a foto: Blog autora