Zabije MMF, FED, negativní úrok a digitální peníze západní ekonomiku?

0
39

Autor: Peter Koenig

MMF byl nápomocen při ničení ekonomiky nesčetných zemí, zejména, a především nového Ruska po pádu Sovětského svazu, Řecka, Ukrajiny a v poslední době Argentiny. Madame Christine Lagarde, jako šéfka MMF, měla těžkou ruku při zničení alespoň tří zmíněných tří. Nyní přebírá předsednictví Evropské centrální banky (ECB). Tam očekává, že dokončí úkol, který začal Mario Draghi, ale nebyl schopen dokončit: Další krvácení evropské ekonomiky, zejména jižní Evropy, do anémie.

Podívejme se, co můžeme mít na skladě – co přijde.

Negativní úrok, již to máme – je to nejnovější bankovní podvod, který ukradl peníze vkladatelům, aby je dal velkým dlužníkům. Je to obrácená křížová dotace, špatné financování bohatých. To je podstata. Je to nová forma pohybu peněz zdola nahoru. Nyní dánská banka spustila první hypoteční hypotéku na světě. Poskytuje hypotéky majitelům domů se zápornou sazbou 0,5%. Banka platí dlužníkům, aby si z knih vybrali nějaké peníze. Majitelé domů se mohou těžit z této zpětné křížové dotace. Je to tokenové gesto, které podvádí veřejnost z velké míry v přesvědčení, že těží z nového bankovního systému. Většina těchto operací slouží velkým korporacím.

Dlužník splácí méně, než je celá výše půjčky. Švýcarsko může brzy jít směrem k Dánsku. Bankovní vklady u centrálních bank platí záporný úrok téměř všude v západním světě, s výjimkou USA – dosud. Je to jen otázka času, než průměrný spotřebitel bude muset uhradit bankám náklady na vklad centrální banky, což znamená, že zákazníci získají záporný úrok z jejich vkladů. To je maskování inflace. Pouhý podvod, ale vše je legalizováno systémem, který běží a který nedodržuje žádné etické ani právní normy. Úplně deregulovaný systém západního soukromého bankovnictví, komplimenty Clintonovy správy z 90. let a samozřejmě jeho obsluhující pracovníci. Jak to říká profesor Michael Hudson, finanční barbarství.

Max Keizer RT nedávno hovořil s Karlem Denningerem z Market-Ticker.org. Denninger řekl Keizerovi:

„Negativní výnosový dluhopis je vynucený inflační nástroj: kupujete ho, máte zaručenou inflaci ve výši záporného výnosu.“ Vystřelil tento nástroj jako prostou „krádež“ jakoukoli vládou, která tyto dluhopisy vydává, což se děje ve snaze nominálně rozšířit HDP země. „Pokud vláda vydává více ve státním dluhu, jejich HDP se nominálně zvyšuje.“ Máte-li na tyto vládní dluhopisy záporné úrokové sazby, vytváříte nadbytečný prostor pro vládu, aby spustila fiskální deficit nad expanzi HDP. Nikdo v žádné civilizované zemi by to neměl dopustit, protože je to krádež v rozsahu tohoto rozdílu od všech v ekonomice, “

***

Aby se zajistilo, že malý spořič nepřemýšlí o uložení svých úspor pod svou matrací nebo do díry v zemi místo toho, aby je přinesl do banky, peníze se digitalizují a peníze zmizí. Madame Lagarde to již více než naznačila, když před MMF přednesla projev před odchodem – vysvětlila, jak vidí budoucnost měnového bankovnictví. Budoucnost je podle ní vzdálená necelých 15 až 20 let a je bezhotovostní společností. Právě dostatek času pro starší generace – ty, které jejich vlastní instinkt vede k odmítnutí a mají dostatečné vědomí o osobním soukromí a mohly by mohou odolat digitalizaci peněz – již vymřou. Mladé, nově vznikající věkové skupiny s dostatečně vymývaným mozkem, budou nadšeni, že našli tak bezchybnou společnost.

Jelikož se Madame Lagarde chystá vést ECB ve Frankfurtu, je spravedlivé předpokládat, že Evropa bude jedním z největších testovacích důvodů pro digitalizované peníze, tj. směrem k bezhotovostní společnosti. Ve skutečnosti je to již testovací místo – mnoho obchodních domů a dalších obchodů v severských zemích – Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku – již nepřijímá hotovost, pouze elektronické peníze. V Dánsku se až 80% všech peněžních transakcí provádí digitálně.

Představte si, že za obal na žvýkačku, cigaretu nebo kandizovanou tyčinku přejdete kartou před elektronickým okem – a bingo, zaplatili jste a nedotýkali se žádných peněz – „to je super super!“ – To je to, co mladí lidé si mohou myslet, aniž by přemýšleli na tím, že zanechali stopu osobních údajů za sebou, mezi nimiž jsou podrobnosti o bankovním účtu, jejich umístění zaměřené na GPS, co nakupují, vzorec údajů, který se za deset let očekává, dosáhne přibližně 70.000 bodů informací o charakteristikách jednotlivce, emocích, preferencích, fotografiích, osobních kontaktech… co Cambridge Analytica ve vynikajícím dokumentu „Velký hack“ odhalila, jak již dnes se shromážďuje, v průměru 5.000 bodů dat na občana. Systém vás bude znát naruby lépe než vy sami. A budete vystaveni algoritmům, které přesně vědí, jak ovlivnit každou akci, každý váš tah.

***

V roce 2016 zahájil prezident Modi strašný pokus o tom, jak může celá země, Indie, s druhou největší populací světa na démonizaci, reagovat na tlak západního finančního systému s podporou MMF a implementačním financováním. Představovalo to katastrofální a krutou demonetizaci, zneplatňující téměř přes noc nejoblíbenější bankovku 100 Rupií (Rs) a nahradila ji bankovkou 200 Rupií – což na většině míst, zejména ve venkovských městech, kde jsou banky vzácné, nebylo k dispozici. Nevadilo, že méně než polovina indické populace má bankovní účet, na kterém se musely provádět výměny bankovek.

Náhlé zmizení nejoblíbenější bankovky – více než 80% všech peněžních hotovostních transakcí v Indii proběhlo ve 100 bankovkách Rs – bylo proxy k digitalizaci peněz. Nesčetný počet lidí hladověl zejména ve venkovských oblastech, protože jejich 100 R bylo prohlášeno za bezcenné a pro nákup potravin bylo nepřijatelné .

***

340 000 občanů Islandu již má plně digitalizovaný e-ID, nyní přecházející k mobilnímu ID, tj. přístupnému prostřednictvím vašeho chytrého telefonu – spojuje všechna možná data, která patří vám, od lékařských záznamů po pojistné smlouvy, až po psa, registrace koček a aut, atd. Většina z nich říká, že důvěřují své vládě a nejsou nespokojeni s prozrazením svých nejintimnějších údajů. Mnozí však nemají ani ponětí, do jaké míry se soukromý sektor podílí na zřízení takové hermetické celostátní databanky pro vládu. – Jak moc můžete věřit soukromému sektoru orientovanému na zisk při ochraně vašich údajů, i když je regulátor v té době ve vládě a vy věříte své vládě?

Dohled říká, že vy, mimo jiné tajné vniknutí do svého soukromí, umožníte tím, že budete ochotně přijímat digitalizaci peněz a nakonec digitalizovat vaše celé soukromé údaje, a Orwellova představivost „1984“ zbledne. Každý občan je registrován v každé elektronické datové bance „bezpečnostní agentury“ – a samozřejmě také v říši a na Blízkém východě, v Izraeli, CIA, NSA, FBI, Mossadu – atd. – už neunikne.

Stává se to tak, že vy, drazí občané, nedbáte na všechno, co se děje za vašimi zády, protože vaši pozornost upoutá masivní marketing a bude směřovat k nebezpečným machinacím korporátní elity ovládané globalizovaným světem, čímž se z vás stane věčný a stále intenzivnější spotřebitel. Musíte utratit poslední korunu svého příjmu na módních věcech, všech těch módních věcech, které budou pumpovány non-stop den-co-den do vašeho mozku, co z toho zbylo, propagandou v televizi, rádiu, elektronickou karikaturou- jako jou billboardy, internet – a to na každém kroku. A nezapomeňme na sportovní akce – každoročně se zvyšují a představují nejpřímější odchylku taktického převzetí od Římské říše.

Nejvíce odchylné trendy budou v pohodě, jako jsou rozrdbané džíny za které platíte majlant, malování na tělo, zvané tetování, účesy pro fotbalisty, protože jsou módní a váš vzhled je klíčem pro začlenění do standardizované, globalizované společnosti, která se chopila přemýšlet o sobě – už žádný zájem o politiku, o to, co pro vás rozhodují vaši nedemokraticky zvolení zástupci. Noam Chomsky to nazývá marginalizaci populace.

Jste přesvědčeni, že žijete v demokracii, kde můžete dělat to, co chcete, nakupovat to, co chcete, sledovat to, co chcete, a dokonce i když jsou nabídnuty volby nebo příležitostné referendy, aby vás požádali o vaše názory, jste podvedeni. Samozřejmě, že tomu tak není. Vše je naprogramováno. Algoritmy čerpající z vašeho profilu 70.000 bodů informací o emocích, touhách a snech utajeně pomohou „systému“ vás zotročit, podvádět a ovládnout – a ani si to nevšimnete.

To je místo, kam směřujeme, hlavně díky digitalizaci peněz – ale nejen proto, že dohled bude sledovat všechny vaše kroky na internetu, na Facebooku, Twitteru, Instagramu, Whatsappu – a mnoho dalších, zejména vytvořených marketingových nástrojů, implantovaných do společností. „sociální média, která život a komunikaci mnohem usnadňují.

A na digitální peníze je víc. Mnohem více. V roce 2014 nevolená Evropská komise (EK) zavedla do svých regulačních předpisů v návaznosti na podobnou vyhlášku v USA pravidlo, že státem již nebude zachráněna nadměrně zbankrotovaná privátní banka, která by mohla selhat, vašimi daňovými penězi – které se dříve nazývaly „záchranná služba“. Místo toho budou existovat „záchrany“, což znamená, že banka zabaví vaše vklady, vaše úspory a dezinfikuje peníze ukradené od vás. Nemáte na výběr, nedojde k „běhu na banky“ – protože nebude k dispozici žádná hotovost na výběr. Viděli jsme to, když se Řecko po roce 2010 zhroutilo, a bankomaty vyplivly maximálně 20 EUR na den – pokud vůbec. Pro mnoho řeckých občanů – zejména pro chudší třídu žijící ze dne na den – to znamenalo často kruté hladovění.

O záchranných opatřeních se málo mluví, ale dějí se už dnes a stále více. V roce 2014 získala rakouská banka Hypo Alpe Adria – Heta Asset Resolution AG zelenou od rakouského bankovního regulátora, rakouského úřadu pro finanční trh (FMA), aby se refinancovala tzv. „Srážkou“ v průměru 54 %, což znamenalo krádež 54% peněz vkladatelů .

První a největší test na „ostříhání“ se však konal na Kypru, když v roce 2013 ztratili vkladatelé Bank of Cyprus přibližně 47,5% při „sestřihu“, aby zachránili svou banku. Oligarchové byli samozřejmě varování, aby si mohli včas vybrat své peníze a převést je do zahraničí .

Mohlo by to být horší. Stát, daňový úřad, instituce, korporace říká, že jim dlužíte peníze, které nechcete platit, možná z dobrého důvodu – ale mají přístup k vašemu bankovnímu účtu a pouze zabaví částku, kterou předstírají, že je splatná. Jste proti těmto tyranským příšerám bezmocní a možná budete muset najmout drahé právní služby, abyste své ukradené peníze získali zpět – pokud vůbec. Protože „systém“ je řízen „systémem“. A jakmile je tato úroveň dosažena, forma úplného dominantního spektra, klíčového cíle PNAC (Plán nového amerického století), je téměř nemožné uniknout. To se již stalo, před našimi reklamně slepými očima, o nichž se málo mluvilo, trend roste – a to i bez nezbytně digitalizovaného světa.

Je to taková společnost, jakou chcete?

***

Pak jsou tu poměrně prominentní guruové, kteří vsadili na zlato a bitcoiny, aby nahradili mizející dolar, jako řešení s posledním příkopem. Žádný z nich není životaschopnější než fiat dolar. Zlato je velmi nestálé kvůli své zranitelnosti při manipulaci – protože je do značné míry kontrolováno BIS (Banka pro mezinárodní vypořádání, v Basileji, Švýcarsko, také nazývána centrální bankou všech centrálních bank, a ano, stejná banka, která pomohla FEDu financovat Hitlerovou válku proti Sovětskému svazu – takže vidíte, odkud tato banka pochází). Je zcela v soukromém vlastnictví a do značné míry ovládána klanem Rothschildů. A jako přidružená vedlejší poznámka – málo lidí o tom mluví, je v oběhu více než 100krát více papírového zlata, než skutečného zlatého kovu ve všech zásobách.

Bitcoiny, nejvýznamnější z asi 3 000 až 4 000 kryptoměn zaplavujících svět, jsou naprosto nespolehlivé. Rok poté, co byl v roce 2008 vytvořen, údajně neznámou osobou, nebo skupinou lidí, kteří používali jméno Satoshi Nakamoto, byla hodnota bitcoinů v roce 2009 0,08 USD. Postupně vzrostla a nakonec v prosinci 2017 krátce překročila 20.000 USD, ale klesla uvnitř za rok na zhruba 3.500 USD. Dnes se bitcoin pohybuje kolem 9.500 USD (srpen / září 2019). Bitcoin – spolu s dalšími kryptoměnami – je vysoce spekulativní a hodí se k praní špinavých peněz typu Mafia a dalším podvodným transakcím. Je to o ekvivalentu fiatů peněz a určitě neúprosné, že jsou oporou měnového systému.

A nezapomeňte, na poslední iniciativu Facebooku – kryptoměna, Váhy, která bude zahájena v roce 2020 z Ženevy, ve Švýcarsku – by měla během několika let dominovat 70% až 80% mezinárodního peněžního trhu. Uvidíte, stejný klan, který vás manipuloval a podváděl s dolarem, nyní na vás „bankuje“, klesá za měnu Facebook – protože bude tak snadné používat svůj chytrý telefon pro jakoukoli peněžní transakci, vyhnout se tradičnímu dravému bankovnictví. Vypadá to jako dobrá věc zvnějšku – ne? – Ani náhodou! Je zcela v soukromém vlastnictví a je provozován bezohlednou mafií, která je nastavena, aby pokračovala v dojení mas pro výhody stále menší elity.

Existuje však role kryptoměn pro blockchain, které obcházejí soukromé bankovnictví, ty, které jsou kontrolovány a regulovány vládou. Čína a Rusko se chystají zahájit, své vládou kontrolované kryptoměny a další – Írán, Venezuela, Indie – následují stejné kroky. Všichni však ve svých zemích soukromě provozují kryptoměny – a to právem. Kombinace státem ovládaných kryptografických bloků a veřejného bankovnictví, kde nejsou v popředí žádné soukromé zisky, ale spíše blahobyt občana a hospodářství země, může být životaschopným řešením nového měnového systému, chráněného před kleptokracií západního bankovnictví.

***

Zoufalství, že dolar ztratí svou světovou hegemonii, roste – a rychle roste. K záchraně měnového systému západního fiatu mluví Madame Lagarde a další také o nějakém zvláštním právu čerpání (SDR), který nahradí dolar jako rezervní měnu, protože nedochází k úniku – dolar jako rezervní měna je odsouzena k zániku. Současný koš MMF SDR se skládá z pěti měn, amerického dolaru (41,73%), britské libry (8,02%) eura (30,93%), japonského jenu (8,33%) a od roku 2017 čínského jüanu, měny největší světové ekonomiky ve srovnání s HDP kupní síly (10,92%).

V tomto okamžiku je přemýšlení o jakémkoli přesměrování obsahu košíku SDR čistě spekulativní. Lze však snadno předpokládat, že dolar zůstane ve velmi významném postavení v koši, protože by měl zůstat hlavním hegemonem světové ekonomiky. Nezapomeňme, že Ministerstvo financí USA řídí MMF absolutním veto, jinými slovy – 100%. Lze také předpokládat, že čínský jüan by mohl být buď úplně vyhozen, nebo by měl v koši menší váhu, aby se snížila jeho role. Pokud by se to mělo stát vybranou možností ministerstva financí USA, mohlo by to a pravděpodobně by přimělo Čínu, aby stáhla Yuan z koše SDR, protože Yuan již nemusí uznání SDR ve světě považovat za primární rezervní měnu.

Pokud to není tajně provedeno – mimo veřejný dohled a v přestrojení zemí, které stále drží velké rezervy v amerických dolarech, by svět pravděpodobně takovou alternativu nepřijal, zejména proto, že mezi pokladníky zemí po celém světě je všeobecně známo, že čínský jüan nejrychleji roste, aby se stal klíčovou světovou rezervní měnou.

Jak uvádí analytická eseje Williama Engdahla „ Připravuje se Fed na svržení amerického dolaru? „Odstupující guvernér Bank of England, Mark Carney, přednesl na nedávném výročním zasedání centrálních bankéřů v Jackson Hole ve Wyomingu řadu nápadů, které se vydaly podobným směrem, směrem k odklonu od dominantní role USA dolaru jako rezervní měny. Podobně, jako Mme. Lagardeovy dřívější poznámky o rezervní měně typu SDR vysvětlil, že ačkoli čínský jüan, měna klíčového obchodního národa, může mít v koši roli, prozatím by to však nebylo důležité. Také měl jasno v souvislosti se současnou znepokojující a destabilizující nerovnováhou – kde oslabující dolar stále předstírá, že drží hegemonické žezlo nad světovou ekonomikou.

Udržet dolar stále v hlavní roli, zatímco americká ekonomika klesá, už pro život v globalizované světové ekonomice nebylo schůdnou možností. Carney ukazoval na multipolární peněžní a rezervní systém pro multipolární globalizovaný svět. Podobné poznámky přišly od bývalého náčelníka Federální rezervní banky New Yorku, Bill Dudley. Dudley však naznačil, že to, aby se Spojené státy vzdaly své dominance dolaru, páteře své světové hegemonie, nemusí přijít dobrovolně. Může to vést k velkému, možná ozbrojenému světovému konfliktu?

Hodně z toho jsou spekulace ze západní perspektivy. Je však zřejmé, že existuje obrovská a narůstající nespokojenost ohledně západního fiatového měnového systému založeného na dolarech, který není podporován ničím, dokonce ani západní ekonomikou. Srovnejte to s čínským a ruským rublem, podpořeným zlatem a – což je důležitější – jejich vlastní ekonomikou. Je stále jasnější, že většina spekulací a úsilí vlivných osobností centrálního bankovnictví zachránit západní měnový Ponzi schéma, je možná jen propaganda, která má uklidnit mysl západních finančníků – držet je zpět před skoky co přijdou.

Peter Koenig je ekonom a geopolitický analytik. Poté, co pracoval více než 30 let ve Světové bance, napsal na základě svých zkušeností z první ruky Implosion , ekonomický thriller. Výhradně pro online časopis „ New Eastern Outlook. “

Zdroj textu a úvodní foto: New Eastern Outlook
Překlad: Administrátor