Zákazy – a neb od cigaret k mazlení s dětmi

0
406

Autor: Aadam Mikulášek

Před chvílí jsem narazil na informaci, že Česko zakáže kouření v autech, která vezou děti, resp. Na úvahu, zda je správné každou „prkotinu“ rovnou zakazovat.

Takže…, přesně tohle jsem očekával. A bude hůř, protože většina politického mainstreamu, ač se ohání svobodou, stihla vyplodit už tolik buzeračních zákazů, že se mi z toho zvedá žaludek.

Nejhorší je to ohledně svobody projevu (o tom v jiných mých blozích) nebo nesmyslné nařízení – povinné autosedačky i pro větší děti (do 12ti let), pokud jde o kouření, tak tam je ta plíživá metoda naprosto zřejmá. Napřed ve vlacích, pak pár let pauza, pak v hospodách, a jako další krok jsem logicky očekával, že se začne hrát na kartu dětí – teď auta, pak „zahrádky“ v restauracích (protože i tam mohou být děti), pak i na vybraných veřejných prostranstvích (myšleno venku), a nakonec se tabák zakáže úplně, protože dítě se s kuřákem může setkat všude možně – na ulici, doma, v parku…, navíc z kuřáků se cílenou kampaní dělají „smradlaví podlidi“ a „netolerantní burani“, takže proč kvůli těmto „podlidem“ platit spoustu policajtů, kteří budou hlídat těch 99 procent prostoru, který bude nekuřácký…, jednoduší je přece zakázat cigára plošně.

Nekuřácká většina si zatím mne ruce, místo aby si uvědomila, že se jí to vrátí jako bumerang. Kdo přijde po nás – kuřácích? Budou to obézní lidé? Zakážou se dětem prodávat brambůrky, popcorn a sladkosti? Začne se proti lidem s nějakým tím kilem navíc dělat zesměšňovací kampaň? Začnou se jim házet klacky pod nohy jako teď kuřákům, aby je státní „velký bratr“ převychoval? Budou si muset připlácet v letadlech, vlacích či autobusech za „další sedadlo“? Nebo se na kalorické potraviny uvalí celoevropská vysoká spotřební daň? Však už se ve školách plošně zakazují automaty na sladké limonády či bagety…, a to je jen začátek.

Nebo začne tažení proti alkoholu na veřejnosti? Už nechybělo mnoho, aby se zakázal prodej alkoholu na akcích typu vánoční trhy, jarmarky a podobně, slyšel jsem, že v tak zvaně tolerantním Holandsku jeden český turista dostal „mastnou“ pokutu za to, že si na veřejné lavičce, podotýkám vedle hospody se zahrádkou, otevřel plechovku piva. U nás už také podobné šikanózní zákazy probíhají. Např. u nás v Brně už několik let musí být venkovní předvolební akce bez piva, i když dřív to nikomu nevadilo, ale najednou „soudruzi“ rozhodnou, vydají „suchou“ vyhlášku a šmytec.

Nedávno jsem četl, kterak jakási, patrně neomarxistická, „psycholožka“ tvrdila, že je pro děti škodlivé, když se s nimi rodiče mazlí nebo jim dají pusu. Takže začíná to státní buzerací a diskriminací kuřáků a skončí to krádežemi dětí a la Norsko, pokud sociálka zjistí, že se s nimi maminka mazlí, nebo že jim dá na přivítanou pusu? Už teď se v některých západních zemích trestá rodič, pokud dá dítěti pohlavek. Kdy začneme dávat pokuty za zvýšení hlasu na dítě, když zlobí? A což teprve když vám uklouzne nějaké to „do prdele“? No to je přece těžké narušování mravní výchovy dětí! A když si před dětmi rozděláte u televize chipsy, tak je vlastně zdravotně ohrožujete, protože jim jako rodiče dáváte „špatný příklad“. Takže zakázat!!! A dát svému malému dítěti pusinku? No to je přece první krok k pedofilii, takže povinné léčení na vás, jinak sebrat děti!

Takže směle kupředu k neomarxistickým světlým zítřkům pod vlajkou „pravdy“ a „lásky“, „tolerance“, lidských „práv“ a „evropských hodnot“! Čest zákazům ve jménu „práv“ a „svobod“!!! S „Eurosojuzem“ na věčné časy a nikdy jinak!!!

Zdroj článku: Rukojmí.cz

hr

 

adam-mikulasekAdam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem ČSSD a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.