Zásoba kyslíku, noční vidění: Armortruck monstrum pro speciální armádní účely

Autor: M. Rúfus

Odolné telo z ocele, titánu, kevlaru a uhlíkových vlákien vyzerá ako z iného sveta. Apokalyptické sú aj vlastnosti. Armortruck koncept od autora Milena Ivanova stojí za pozornosť!

obr2

R.I.P. Tesla Cybertruck

Pri pohľade na okrídlený špeciál si určite spomenieš na nedávno predstavenú konkurenciu z pera Elona Muska. Tesla Cybertruck nepredviedla práve najzaujímavejšiu premiéru. Údajne nezničiteľné vlastnosti sa ukázali ako nedotiahnuté. Po otázky vyvolávajúcom fiasku sa Tesla dočkala zdrvujúcej porážky od zatiaľ neexistujúceho modelu.

Armádne Armortruck monštrum

Koncept vozidla s názvom Armotruck má všetko, po čom Tesla Cybertruck tak veľmi túži. Obávaný predátor s nezničiteľnými vlastnosťami má našliapnuté do výroby. Armádne využitie je viac ako isté. Ide skutočne o impozantný koncept. Posúď sám.

Nočné videnie a zásoba kyslíka

Pri využití pre špeciálne armádne účely nemôže byť reč o bežných parametroch alebo testovaní odolnosti skiel vozidla. Drsný pancierový gigant nebude určený pre bežnú premávku, dizajnové spracovanie je takmer bez okien. Okrídlený stroj disponuje vlastnou zásobou kyslíka, filtráciou vzduchu a nočným termálnym videním. Tesla sa má, čo učiť!

obr3

Všetkoterén pre operácie nielen na Zemi

Tento apokalyptický mohykán ponúkne špeciálnu výbavu a šialené vlastnosti a stane sa jasným katom snahy Tesly o vytvorenie nadpozemského vozidla s futuristickým dizajnom. Ak sa tento skvost nedočká extrémneho úspechu vo vojenských misiách, hravo sa dostane na pozíciu hlavného protagonistu každého katastrofického filmového trháka.

obr4

Príchod na trh

Zatiaľ virtuálna podoba diela nadaného Milena Ivanova, má tie najlepšie vyhliadky stať sa najvýraznejším exemplárom každej výstavy aj výpravy. Niet pochýb, že sa Armortruck dostane z papiera minimálne do niekoľko kusovej výroby. Tento exemplár armádneho vozidla je neprehliadnuteľný ako pre dizajn, tak aj pre unikátne možnosti využitia.

obr5

Hybrid s výkonom až 2 000 koní

Súčet výnimočných vlastností dopĺňajú nepriestrelná kolesá s netradičnou vzorkou terénnych pneumatík v tvare šípu pre ešte lepšie vlastnosti. Čo sa týka pohonu, autor plánuje do mohutnej konštrukcie osadiť hybridný pohonný agregát generujúci celkový výkon až dvetisíc koní! Výkonom a výbavou nabité „lunárne vozidlo,“ ktoré možno využiť nielen na Zemi, by využila nielen armáda. Ako sa ti páči táto odvážna štúdia so špeciálnymi schopnosťami? Aké sú možnosti využitia Armortrucku na Zemi a nielen?

Video:

Zdroj textu a foto: Autobazar EU