Kam to zavlekli havířovskou sociální demokracii

Autor: JUDr. Bronislav Bujok, místopředseda MěV KSČM, Havířov

Již skoro měsíc se šíří Havířovem zvěsti o snahách některých funkcionářů ČSSD vytvořit ve městě novou koalici, která by se pokusila zamést pod koberec nekalé praktiky některých členů ČSSD a ANO, které dnes šetří policie. Situace se vyostřila po krajských volbách, když moc v kraji převzala nová koalice pod vedením Hnutí ANO.

Vrána k vráně sedá a dohoda společného postupu byla na světě. Je třeba z magistrátu čím jak nejdřív odstranit komunisty, kteří se snaží k věci přistupovat dle zásady padni komu padni a korektně spolupracují s orgány činnými v trestním řízení.

Hnutí ANO dnes drží „nůž na krku“ předsedovi havířovské ČSSD, který má zřejmě či očividně  máslo na hlavě z doby svého působení ve funkci náměstka pro zdravotnictví v bývalé krajské koalici.

K lámaní chleba došlo na jednání Městského výboru ČSSD a pak klubu zastupitelů ve čtvrtek 15. prosince. Tam zastupitelé za ČSSD dostali příkaz jak mají hlasovat a každý se musel k tomu zavázat, jinak si musí být vědom, jak s ním bude naloženo. Můžeme si představit s jakými pocity odcházeli domů ti solidní a slušní sociální demokraté, kteří jsou členy ČSSD pro její tradiční hodnoty. O svědomí nemusí mít obavy, protože k nové koalici byli přizváni i lidovci a ti zajistí její požehnání (možná se dostane i na kropidlo).

Je tedy zřejmé, že jednání Zastupitelstva 19. prosince bude osudové. Již dnes je známo, že někteří zástupci ČSSD se v souladu se svým svědomím diktátu nepodřídí. Vždyť vědí, že hlavním cílem Hnutí ANO je likvidace svého největšího protivníka, to je ČSSD a pan Martínek se jako předseda havířovské ČSSD se svým jednáním už na havířovské politické scéně odepsal. Je velmi smutné a o něčem to svědčí, když se nechá vydírat až do krajnosti.

Komunistům nezbývá než věřit, že pravda a slušnost budou mít navrch, a kdyby došlo i k nejhoršímu, tak to byla jen jedna z prohraných bitev.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM