15 let za způsobenou dopravní nehodu

Autor: Admin

Za volantem každého auta můžeme najít nejrůznější typy řidičů. Někdo je maximální kliďas a nevyvede ho z rovnováhy nic, někdo je vztekloun, ale na různé prohřešky nadává jen v duchu, nebo si uleví nahlas a pak jsou tací, kteří každému jinému musí ukazovat, že jen oni jsou páni na silnici. Nejhorší však je, když pak neudrží své emoce na uzdě a ohrozí někoho jiného. Známe moře publikovaných příběhů o vybržďování apod.

Ve videu níže uvidíte případ 68 ročního Američana Williama Cruma, který si nejbližších 15 let odsedí ve vězení.

motorka1

William Crum je typický Američan v letech, který musí mít vždy pravdu a má potřebu to dokazovat i jiným. Na rovné silnici jej začala předjíždět dvojice na motorce. To, že předjížděli přes dvojitou plnou čáru, pravděpodobně pan řidič neustál a rozhodl se motocyklisty „vyučit“ v dodržování dopravních předpisů. V okamžiku předjíždění, strhl volat vlevo do pruhu, kde již byla motorka. Možná, že je jen chtěl trochu vystrašit, ale bohužel došlo ke kolizi a oba jezdci na motorce skončili na zemi. Řidič motorky dopadl poměrně dobře, jen s pár odřeninami, ale jeho spolujezdkyně skončila v nemocnici. Celou akci natočil na video druhý motorkář s kamerou na přilbě, který jel těsně takřka v závěsu. Policie tak měla značně ulehčenou práci s dokumentaci celé nehody.

 

Rozhodnutí soudu možná bylo až příliš tvrdé. Jenomže William nebyl žádný anděl. V roce 2007 již byl jednou odsouzen za bezohlednou jízdu a vyhrůžky jinému řidiči a v roce 2015 opět za sražení motorkáře s prohlášením, že mu je jedno jak dopadl. S přihlédnutím k této jeho řidičské minulosti, byl tento jeho skutek kvalifikován jako útok smrtící zbraní na dvě osoby, za což mu hrozilo až 40 let odnětí svobody. Soud tuto pálku snížil na 15 let, ale i tak je to pro něj takřka „trest smrti“. Jestliže to ve vězení přežije, vyjde ve věku 84 let, takže mu již do smrti moc nezbude. Myslíte si, že byl tento trest adekvátní?