Samopal vs. neprůstřelné čelní sklo auta. Je doopravdy neprůstřelné?

Auto: David

Nepriestrelné vozidlá boli vždy tak trochu opradené rúškom tajomstva. Naozaj dokážu ochrániť posádku? Koľko toho vydržia? Cítil by som sa v takom aute bezpečne, ak by na mňa niekto cez sklo mieril zbraňou? Tento Američan s obdivuhodným arzenálom sa na to rozhodol pozrieť tiež.

Nedobytná pevnosť?

Meno Edwin Sarkissian pravdepodobne nikomu nebude nič hovoriť. Je to Američan s poriadne netradičnou záľubou. Zo svojho rozsiahleho zbraňového arzenálu strieľa na najrôznejšie autá. Obvykle skončia ako sitko na cestoviny. Lenže tento krát šlo o ťažší kaliber. Teda, čo sa týka auta.

Pred hlavne najrozmanitejších zbraní sa postavilo opancierované SUV GMC. Robustné americké auto dostalo navyše 500 kg pancierovania, navyše aj nepriestrelné sklo, na ktoré sa test zameral. Pancier vo dverách toho znesie dosť, práve sklo býva často krát achilovkou nepriestrelných vozidiel.

Edwin použil najrôznejší arzenál. Malá pištoľ Five-seveN nespôsobila na skle takmer ani škrabanec. Mohutný revolver Smith & Wesson 500 je už iného kalibru, no aj tak sklo to prežilo bez väčšj ujmy. Desert Eagle je legendou, ktorá v mnohých filmoch prestrelila aj stenu a človek proti niečomu takému nemá najmenšiu šancu. Po strele je však sklo stále v takom stave, že ak po ňom prejdete rukou z vnútornej strany, nepocítite ani náznak poškodenia. Neporadila sa ani útočná puška SCAR-H/Mk 17, dokonca ani AK-47 o ktorom by ste možno povedali, že rozstrieľa auto na franforce, opak je pradou. Nuž a čo brokovnica Mossberg 590? Nič! Teda, čelné sklo sa poškodilo už znateľnejšie, avšak posádke by sa ani vlas na hlave neskrivil. Pozrite si, ako odolné materiély dnes dokáže ľudstvo skonštruovať.

Zdroj textu: (1)