Video: Ruský Kamaz skáče při 140 km/h!

Vložil: Admin

Ruský Kamaz není žádnou miniatúrou a jeho hmotnost hovoří o všem! Kolos o hmotnosti neuvěřitelných 10 tun, dostal možnost zaskákat si v sněhových závějích. A byl to pořádný adrenalín. Jak uvidíte, toto monstrum je schpno skákat do výšky dvou metrů.

kamaz1

Šampion za volantem

Za volantem ruského Kamazu seděl dvojnásobný vítěz Rally Dakar, Eduard Nikolajev. Rozhodl se, že zkusí udělat s jeho strojem něco zcela nečekaného, co by nikdo od takového kolosu nečekal – lekci lítání!

kamaz2

Test nových pneumatík – to chce ty nejextrémnější podmínky!

Po vítězství na Dakar Rally v lednu, neexistuje lepší způsob jak se připravit na jinou vyčerpávající soutěžní událost, než otestovat auto v nejtěžších podmínkách. Toho si byl vědom i vítěz Rally Dakar, šampion Eduard Nikolajev. Po dvou vítězstvích na Dakaru, ruský kolos s označením Kamaz 4326, putoval do transpolárního regionu Murmaňsk, aby otestoval nové pneumatiky Continental 14.00 R20 164/160K HC v těch nejextrémnějších podmínkách.

kamaz5

Lekce lítání s 10 tunovým kolosem při 140 km/h!

Eduard dostal zajímavý nápad, kteerý si díky svém zkušenostem mohl dovolit. Udržet tento stroj na sněhu při rychlosti 140 km/h a dostat ho do vzduchu? To již ano! O schopnostech řidiče není možné pochybovat. Předvedl neskutečný skok!

kamaz3

Sledujte video:

Zdroj: inautonews.com, Youtube