Video: Tatra 810 4×4 vs. extrémne 55° stúpanie!

Vložil: Admin

Tatra nezná bratra!“ Hovorilo sa o ikonickom vozidle minulosti. Pozornosť si získava aj dnes! Nájsť podobné nákladné vozidlo schopné zdolávať nezdolateľné prekážky je nemožné!

Tatra 810 4×4

Všetci si vieme vybaviť Tatru 810. 4×4 beštia dokáže v teréne neskutočné veci. Svojím extrémnym prejazdom si získava pozornosť aj vďaka schopnosti prekonávať nečakané stúpania!

tatra1

Brutt monster

Hitom internetu týchto dní je výkon vodiča nákladného automobilu Libora Václavíka za volantom Tatry 810 4×4! Podarilo sa mu prejsť Brutt Monster prekážku z centra bezpečnej jazdy Libros v Ostrave. Celosvetovo známa prekážka je naozaj ostrá!

tatra3

Charakteristika prekážky

Zaujímavosťou nového svetového rekordu sú aj konkrétne údaje prekážky. Dĺžka trate celých 33 metrov. Najvyššie miesto je 7,5 metra nad zemou. 45° stúpanie z ľavej strany. 55° stúpanie z pravej strany. Extrémny terén a prekážky. Tu je Tatra doma!

Nový svetový rekord

Tatra jednu z najextrémnejších prekážok na svete zdolala „ľavou zadnou.“ Tatrovka pokorila svetový rekord prejazdu nákladného vozidla cez najvyššiu umelo vytvorenú prekážku na svete!

tatra4

Sleduj video!

Pri pohľade na to, čo dokáže, si povieš, že je to úplný nonsens! Prekvapivá prejazdnosť, čo povieš? Titul rekordéra je skutočne zaslúžený! Videl si už niečo podobné? Z prekonaného stúpania budeš mať zimomriavky!

Video: Tatra 810 4×4 vs. extrémne stúpanie – Prejazd z ľavej strany (45°)↓

Video: Tatra 810 4×4 vs. extrémne stúpanie – Prejazd z pravej strany (55°)↓

Zdroj foto a textu: Autobazar eu.